مزرعه – چراگاه دانشمندان استفاده ماده آب گریز

مزرعه – چراگاه: دانشمندان استفاده ماده آب گریز پوست اندازی نانو گراس

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی زلزله تهران،چقدر بازار مسکن را لرزاند؟

مقاومت لرزه‌ای معاملات مسکن در برابر نیروی زیرزمینی محیط زیست دو علت دارد. علت نخست و مهم‌تر این است که بازار مسکن در آذر ماه از فاز میانی رکود و رونق خارج شد و

زلزله تهران،چقدر بازار مسکن را لرزاند؟

زلزله تهران،چقدر بازار مسکن را لرزاند؟

عبارات مهم : بازار

مقاومت لرزه ای معاملات مسکن در برابر نیروی زیرزمینی محیط زیست دو علت دارد. علت نخست و مهم تر این است که بازار مسکن در آذر ماه از فاز میانی رکود و رونق خارج شد و معاملات رونق گرفت و در نتیجه این اوضاع تعداد کسانی که تصمیم به خرید مسکن می گیرند، در گذر وقت زیاد کردن می یابد.

دنیای اقتصاد نوشت:بنابراین وزن «اثر شکل گیری فاز رونق بر جنبش تقاضای خرید» دست کم در ۱۰ روز نخست دی ماه، زیاد از فاکتور «زلزله» بوده هست. علت دوم این است که اکنون سمت تقاضای بازار مسکن از نوسانات قیمتی دو ماه اخیر مطلع شده است و در جریان این عنوان قرار گرفته که رشد قیمت مسکن در آذر ماه به میزان خیلی محدود از قیمت تورم زیاد بوده هست. این مساله باعث شده است تقاضای خرید همچنان مصمم به انجام معاملات زمستانی در بازار مسکن باشد تا تحت تاثیر رشد احتمالی قیمت ها در بازار شب عید قرار نگیرد.

زلزله تهران،چقدر بازار مسکن را لرزاند؟

کارشناسان اعتقاد دارند اگر زلزله های هفته اول زمستان در شرایط رکودی بازار ملک رخ داده بود، شاید اثر آن از «نویز صرفا در مناطق گران قیمت شهر» زیاد می بود و تعداد مناطق بیشتری تحت تاثیر زلزله قرار می گرفتند. به این ترتیب، زلزله قطعا می توانست رکود معاملات مسکن را عمیق تر کند. به گزارش «دنیای اقتصاد»، در کنار این تحقیقات میدانی، دیروز یک آمار اولیه از معاملات مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در اختیار «دنیای اقتصاد» قرار داده شد که بر اساس آن مشخص شد در ۱۰ روز اول زمستان ۹۶، حجم معاملات مسکن در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد محسوسی همراه بوده هست؛ طوری که آمار اولیه حاکی از رشد ۵۰ درصدی معاملات ۱۰ روز اول دی ماه نسبت به ایام مشابه دی پارسال هست. به این ترتیب بازار معاملات مسکن که در آذر ماه در مسیر رشد چشمگیر قرار گرفت، همچنان در همین مسیر به پیش می رود.

در عین حال آینده نگری حجم و رشد معاملات در دی ماه احتمالا قدری از آنچه در آذر ماه امسال رخ داد متفاوت خواهد بود. اگرچه حجم معاملات مسکن در آذر امسال با رشد نقطه ای بیش از ۵۰ درصدی (نسبت به آذر ۹۵) همراه بوده و معاملات در دی ماه نیز دست کم در ۱۰روز اول با همان شتاب ادامه یافته هست، ولی این عنوان الزاما به معنای محتمل بودن رشد ۵۰ درصدی معاملات دی ماه نسبت به ماه مشابه سال گذشته نیست؛ چراکه یک تفاوت آماری میان معاملات آذر و دی سال گذشته وجود دارد که احتمال ثبت چنین رشدی را در دی ۹۶ ضعیف می کند.

مقاومت لرزه‌ای معاملات مسکن در برابر نیروی زیرزمینی محیط زیست دو علت دارد. علت نخست و مهم‌تر این است که بازار مسکن در آذر ماه از فاز میانی رکود و رونق خارج شد و

در دی سال گذشته معاملات مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران یک جهش ماهانه را ثبت کرد و حجم معاملات از ۱۰ هزار فقره در آذر ۹۵ به ۱۶هزار فقره در دی ماه رسید. به این ترتیب بعید به نظر می رسد که معاملات مسکن در نخستین ماه زمستان امسال ۵۰ درصد زیاد کردن یابد و به بیشترین سطح مورد انتظار در دوره رونق، یعنی حدود ۲۲ تا ۲۳ هزار فقره برسد. در عین حال با توجه به شرایط فعلی بازار مسکن، رشد نقطه ای دورقمی حجم معاملات مسکن در کارنامه نخستین ماه زمستان قابل آینده نگری است.

واژه های کلیدی: بازار | زلزله | اقتصاد | زمستان | اقتصاد | زمستان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz